آیا از این که با فرد دیگری برای بقیه عمرتان زندگی کنید میترسید؟

آیا ازدواج بدون هیچ دلیلی باعث ترس و وحشت شما می شود؟احتمالا یک تجربه بد باعث شده تا ازدواج بترسید. هر کسی به فردی برای ادامه زندگی نیاز دارد. شما می توانید به ترس خود از ازدواج غلبه کنید.

گاموفوبیا! گاموفوبیا به معنی ترس از ازدواج است. ایا به عنوان کودک دیده اید که پدر و مادرتان در یک ازدواج بد درگیر بوده اند؟

آیا در حضور شما هر روز دعوا می کرده اند، به هم توهین می کرده اند و نهایتا یک روز یکی از آنها شما را ترک کرده است؟

این چیزی است که شما از ازدواج دیده اید. یا نه بارها افراد مختلف به دلایل ناموجهی قلب شما را جریحه دار کرده اند؟

حالا، شما به هیچ فردی اجازه ورود به زندگیتان را نمی دهید چرا که فکر میکنید تجربه ی دردآوری از ازدواج خواهید داشت و تا آخر عمر در این ازدواج بد گیر خواهید کرد.

شاید شما هنوز آن فرد مناسب را ملاقات نکرده اید یا علی رغم بودن در یک ارتباط سالم، برخی چیزها به نظرتان نادرست است و شما به طور ناخودآگاه نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید تا به فرد مقابلتان خیانت نکنید.

نهایتا، این ترس از ازدواج است که شما را از تلاش برای بازگشایی این مسائل باز می دارد.

نشانه های فوبیای ازدوج
ترس از تعهد داشتن در روابط عاطفی
احساس عصبانیت حین دیدن هر چیز مرتبط با تعهد
ضربان قلب
تمایل به فرار از تمامی مکالمات مربوط به ازدواج
عدم ارتباط در اغلب روابط
عدم تمایل به پیش بردن ارتباط به مراحل بعدی و جدی تر
اطلاعات مبهم از برنامه ها و اهداف آتی برای شروع یک زندگی خانوادگی و برپا کردن یک خانواده
شاد نبودن در یک ارتباط سالم
انجام کارهایی که بدون در نظر گرفتن احساسات فرد مقابل باعث ناراحتی او می شود

به چه نحوی می تواند سوء استفاده مالی را در یک رابطه تشخیص داد در زمانی که شما در مورد سوء استفاده خانگی فکر می کنید، به احتمال زیاد اولین…
موارد زیر توصیه هایی هستند که به شما کمک می کنند به ترس قبل از ازدواج غلبه کنید:

مطمئن شوید که واقعا برای ازدواج آمادگی دارید
ارتباط شما ممکن است عالی باشد اما هنوز چیزی وجود دارد که شما را از گفتن ” من ازدواج می کنم” باز می دارد هرچند شما با کسی باشید که می دانید به او بله را خواهید گفت.

از خودتان بپرسید ایا در بیست سال اینده از زندگی من همچنان عاشق این فرد خواهم بود؟

آیا فرد دیگری وجود دارد که من ممکن است با او زندگی شادتری داشته باشم؟ آیا کاری هست که قبل از ازدواج میخواهم به انجام برسانم؟

آیا قلب من این حس را دارد که با فرد درستی هستم؟

من در طی پنج سال آتی از زندگی چه می خواهم؟ و ایا من آمادگی این را دارم که از عهده ی مسئولیت های خود به عنوان یک همسر بر بیایم؟ اینها به شما کمک می کنند بدانید که ایا واقعا برای ازدواج آمادگی دارید یا نه.

به دنبال یک مشاور ازدواج باشید
بسیاری از افراد مشکلاتی در صمیمیت جنسی دارند و اینها تماما جنبه ی روانشناختی دارند.

اصلا مهم نیست که چه ترسی شما را از ازدواج کردن باز میدارد، شما می توانید با مراجعه به مشاور متخصص ازدواج، به ترس خود از ازدواج با کمک او غلبه کنید.

او به شما کمک می کند تا با ترس های خود مواجه شوید و ریشه این ترس ها و گاموفوبیا را بفهمید و بتوانید با آنها مقابله کنید.

حتی می توانید با یکی از والدین که شما را خیلی خوب درک می کنند صحبت کنید و او می تواند یک دیدگاه متفاوت از دید شما از وضعیت کنونی شما و همچنین از حوادث رخ داده در گذشته شما که چنین تاثیری بر شما گذاشته اند، ارائه دهد.

با فرد مقابلتان صحبت کنید
زمانی که در یک ارتباط هستید اما در مورد مساله ی ازدواج تعلل نشان می دهید، بهترین کار این است که با فرد مقابلتان صحبت کنید و با او در مورد وضعیت خودتان رک باشید، و ممکن است از این که او را در ابهام و انتظار نگه میدارید حس گناه کنید.

این به فرد مقابلتان کمک می کند که شما را از نقطه ای که مسائل و مشکلتتان از آن بر می آید، رفتار شما و از همه مهم تر از احساس درونی شما در مورد ازدواج را، درک کند.

همچنین صادقانه تر است اگر انتظارات یکدیگر از ازدواج را بدانید و بدین ترتیب می توانید تصمیم بگیرید که روی این مسائل کار کنید یا نه از این موارد صرف نظر کرده و رد شوید.

مرکز روانشناسی و روانپزشکی مگاروان
مشاوره طلاق رایگان
مشاور کودک خوب
مشاوره تلفنی فوری
مشکلات جنسی شویی
ترک اعتیاد
روانپزشک خوب
درمان ترس و فوبیا
در جست و جوی یک مشاور مسائل عاشقانه باشید.
یک مشاور واقعا می تواند به شما کمک کند تا با مسائل احساسی تان که در گذشته رخ داده مقابله کنید و به شما کمک می کند تا اینها را بهتر بفهمید. یک روش گام به گام برای غلبه بر ترس از ازدواج می تواند به شما کمک کند تا استرس ناشی از مراحل بهبودی را کم تر کرده و این را برای شما بسیار آسان تر می کند.

تمامی چیزی که نیاز به انجام آن دارید این است که احساساتتان و ترس هایتان را بیرون بریزید چرا که این بهترین روشی است که می توانید با اینها روبرو شوید. به خودتان دروغ نگویید.

با پدر و مادر خود صحبت کنید
والدین قطعا می توانند به شما کمک کنند تا درک کنید چرا چنین احساسی در مورد ازدواج دارید، چرا که آنها در تمام طول عمرتان نسبت به شما شناخت داشته اند و از تمامی مسائل و موارد زندگی شما به خوبی آگاهی دارند.

اگر ازدواج پدر و مادرتان بد است که باعث ترس از ازدواج در شما شده است، والدین شما قادر هستند توضیح هند که چرا مسائل اینگونه پیش رفته اند.

درک بهتر از وضعیت والدینتان به شما کمک خواهد کرد تا از این موارد در ازدواج خود دوری کنید و همچنین به شما دید بهتری خواهد داد.

اگر چنین امکانی برای شما وجود ندارد، صحبت با دوستی که زمان زیادی است شما را می شناسد نیز می تواند کمک بزرگی باشد. حتی ممکن است به شما کمک کند تا دوباره به دنیای قرار گذاشتن با افراد قدم بگذارید.

منبع :چگونه بر ترس قبل از ازدواج غلبه کنیم؟- روانپزشک خوب

مشاوره جوان ازدواج ,یک ,فرد ,کند ,زندگی ,مسائل ,از ازدواج ,به شما ,شما کمک ,شما را ,که شما ,برای ازدواج آمادگیمنبع

غیرجفتی بودن یا داشتن جنسیت غیرجفتی به چه معنایی می باشد؟

سیزده روز تا بهبود و درمان مشکلات زناشویی

روش هایی برای آرام کردن نوزادان

مرکز مشاوره شهید دستغیب

من و دوست دخترم

درمان همسر افسرده بدون دارو و عوارض

۹ تفاوت بین پذیرفتن و یا تحمل کردن همسر

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

عکس ناز - مجله تفریحی و سرگرمی اجناس فوق العاده قیمت انجام بازسازی ساختمان DumpsTime آمفتامین جهان نما هر چی که بخوای Www.ArteRina.com یونس عیبجو تبلیغات در تلگرام